Hurtownia danych
projektowanie i budowa

Budujemy architekturę hurtowni danych i big data,
obsługujące zaawansowaną analitykę,
zapewniające przechowywanie zasobów z rozproszonych źródeł,
usprawniające proces raportowania i przeprowadzania dokładnych analiz.

Budowa hurtowni danych
i big data

Właściwe gromadzenie i przetwarzanie danych pozwala pozyskiwać cenne informacje,
które można wykorzystywać w realizacji celów przyczyniających się do rozwoju przedsiębiorstwa.

Hurtownia danych to wyspecjalizowana baza danych, która gromadzi oraz przechowuje zasoby pochodzące z rozproszonych źródeł. Ma na celu ich odpowiednie ustrukturyzowanie, tak by zostały właściwie podzielone tematycznie. Dzięki temu hurtownie danych mogą być wykorzystywane nie tylko do archiwizacji danych, ale też raportowania i przeprowadzania wnikliwych analiz.

Big data to rozwiązanie dla dużych i różnorodnych zbiorów danych pochodzących z wielu źródeł, umożliwiające zaawansowaną analizę danych.

Korzyści

Dostęp do kluczowych informacji

Zapewnia łatwy dostęp do najważniejszych informacji, przy okazji dbając o ich bezpieczeństwo.

Analizy danych w czasie rzeczywistym

Integracja danych z wielu źródeł

Łączenie danych z wielu różnych źródeł,
aby zapewnić jednolity widok w hurtowni danych.

Klasyfikacja tematyczna

Potrzebujesz konsultacji?

Nasza oferta

Wspieramy klientów we wszystkich fazach projektu.

Od konsultingu, przez projektowanie hurtowni danych i big data oraz implementację rozwiązań,
aż do wdrożenia gotowego systemu i jego dalszego rozwoju.

Konsulting
doboru technologii

Projektowanie hurtowni danych
i big data
Wdrożenie
hurtowni danych

Utrzymanie
hurtowni danych

Budując hurtownie danych i big data, w zależności od wolumenu danych, oczekiwań i możliwości finansowych Klienta stosujemy różne rozwiązania. W przypadku dużych wolumenów danych proponujemy rozwiązania hybrydowe, w oparciu o sprawdzone technologie klasy big-data, komercyjne oraz open-source. Do zasilania hurtowni danych stosujemy narzędzia ETL open-source, płatne narzędzia ETL lub wysoko wydajne narzędzia do replikacji on-line. Korzystamy z narzędzi Oracle, Microsoft, Pentaho, Vertica oraz elementów ekosystemu Hadoop.

Nasi Partnerzy

                                         Kolumnowa architektura hurtowni danych Vertica

Polecamy najbardziej zaawansowaną hurtownię danych, która pozwala organizacjom nadążać za rozmiarem i złożonością ogromnych ilości danych. Zastępując tradycyjną hurtownię danych przedsiębiorstwa platformą Vertica Analytics, możesz zmienić dynamikę swojej branży (detaliczna, opieka zdrowotna, telekomunikacyjna, energetyczna i wiele innych).

Architektura kolumnowa

Architektura hurtowni danych - przechowywanie danych w układzie kolumnowym zdecydowanie usprawnia realizację zapytań (od 20 do 100 razy szybsze), ponieważ eliminuje niepotrzebne operacje wejścia-wyjścia na dyskach
i w pamięci operacyjnej.

Intensywna kompresja

Intensywna kompresja – tabele zajmują nawet 90% mniej miejsca. Nowatorski mechanizm realizowania zapytań pracuje bezpośrednio na skompresowanych danych, co oznacza, że do przetworzenia skompresowanej tabeli potrzeba mniej cykli procesora.

Rozproszone przetwarzanie

Zapewnia wysoką dostępność danych, a także zwiększana jest wydajność wyszukiwania, ponieważ zapytania wykonywane są na projekcjach o najbardziej odpowiednim dla danego pytania zestawie kolumn i porządku sortowania.

Niezbędne mechanizmy dla zabezpieczenia

Wbudowane narzędzie do projektowania hurtowni danych zapewnia niezbędne mechanizmy dla zabezpieczenia (redundancji) danych, tak aby awaria nie powodowała zakłócenia pracy całego systemu. Takie podejście pozwala uniknąć pogorszenia wydajności bazy danych.

Mocne strony

VERTICA to dobrze znane standardy - język SQL, transakcje ACID, interfejs JDBC.
Platforma ta współpracuje także z popularnymi produktami do ekstrakcji, transformacji i ładowania danych (ETL)
oraz analizy danych biznesowych (BI).

Największą innowacją jest mechanizm jej działania. VERTICA została zaprojektowana z dużym naciskiem na minimalizację czasu operacji zapisu i odczytu z twardych dysków, a ponadto standardowo zapewnia obsługę środowisk przetwarzania rozproszonego (grid computing). Jest to rozwiązanie na miarę XXI wieku, stworzone specjalnie z myślą o dzisiejszych rozbudowanych aplikacjach z obszaru BI i machine learning, wykonujących bardzo dużo operacji odczytu danych.

 

Kontakt z ekspertem

Proszę wypełnić wymagane pola
Proszę wypełnić wymagane pola