Budowa hurtowni danych
i big data

Cenne informacje i przydatne spostrzeżenia odkrywane w Twoich danych każdego dnia

 

  • Usługi
  • Budowa hurtowni danych

Budujemy architekturę hurtowni danych i big data, obsługujące zaawansowaną analitykę, zapewniające przechowywanie zasobów z rozproszonych źródeł, 
usprawniające proces raportowania i przeprowadzania dokładnych analiz.

Budowa hurtowni danych i big data

Właściwe gromadzenie i przetwarzanie danych pozwala pozyskiwać cenne informacje, które można wykorzystywać w realizacji celów przyczyniających się do rozwoju przedsiębiorstwa.

Hurtownia danych to wyspecjalizowana baza danych, która gromadzi oraz przechowuje zasoby pochodzące z rozproszonych źródeł. Ma na celu ich odpowiednie ustrukturyzowanie, tak by zostały właściwie podzielone tematycznie. Dzięki temu hurtownie danych mogą być wykorzystywane nie tylko do archiwizacji danych, ale też raportowania i przeprowadzania wnikliwych analiz.

Big data to rozwiązanie dla dużych i różnorodnych zbiorów danych pochodzących z wielu źródeł, umożliwiające zaawansowaną analizę danych.

Korzyści

Dostęp do kluczowych informacji

Zapewnia łatwy dostęp do najważniejszych informacji,
przy okazji dbając o ich bezpieczeństwo

Integracja danych z wielu źródeł

Łączenie danych z wielu różnych źródeł, aby zapewnić jednolity widok w hurtowni danych.

Analizy danych w czasie rzeczywistym

Klasyfikacja tematyczna

Potrzebujesz konsultacji?

Wspieramy klientów we wszystkich fazach projektu

Od konsultingu, przez projektowanie hurtowni danych i big data oraz implementację rozwiązań, 
aż do wdrożenia gotowego systemu i jego dalszego rozwoju.

Konsulting

doboru technologii

Projektowanie

hurtowni danych i big data

Wdrożenie

hurtowni danych

Utrzymanie

hurtowni danych

Budując hurtownie danych i big data, w zależności od wolumenu danych, oczekiwań i możliwości finansowych Klienta stosujemy różne rozwiązania. W przypadku dużych wolumenów danych proponujemy rozwiązania hybrydowe, w oparciu o sprawdzone technologie klasy big-data, komercyjne oraz open-source. Do zasilania hurtowni danych stosujemy narzędzia ETL open-source, płatne narzędzia ETL lub wysoko wydajne narzędzia do replikacji on-line. Korzystamy z narzędzi Oracle, Microsoft, Pentaho, Vertica oraz elementów ekosystemu Hadoop.

Nasi Partnerzy

Innowacje

Polecamy najbardziej zaawansowaną hurtownię danych Vertica, która pozwala organizacjom nadążać za rozmiarem i złożonością ogromnych ilości danych. Zastępując tradycyjną hurtownię danych przedsiębiorstwa platformą Vertica Analytics, możesz zmienić dynamikę swojej branży (detaliczna, opieka zdrowotna, telekomunikacyjna, energetyczna i wiele innych).

Kolumnowa architektura hurtowni danych Vertica

VERTICA to dobrze znane standardy - język SQL, transakcje ACID, interfejs JDBC. Platforma ta współpracuje także z popularnymi produktami do ekstrakcji, transformacji i ładowania danych (ETL) oraz analizy danych biznesowych (BI). Największą innowacją jest mechanizm jej działania. VERTICA została zaprojektowana z dużym naciskiem na minimalizację czasu operacji zapisu i odczytu z twardych dysków, a ponadto standardowo zapewnia obsługę środowisk przetwarzania rozproszonego (grid computing). Jest to rozwiązanie na miarę XXI wieku, stworzone specjalnie z myślą o dzisiejszych rozbudowanych aplikacjach z obszaru BI i machine learning, wykonujących bardzo dużo operacji odczytu danych.ertica

Architektura kolumnowa

Architektura hurtowni danych - przechowywanie danych w układzie kolumnowym zdecydowanie usprawnia realizację zapytań (od 20 do 100 razy szybsze), ponieważ eliminuje niepotrzebne operacje wejścia-wyjścia na dyskach i w pamięci operacyjnej.

Rozproszone przetwarzanie

Zapewnia wysoką dostępność danych, a także zwiększana jest wydajność wyszukiwania, ponieważ zapytania wykonywane są na projekcjach o najbardziej odpowiednim dla danego pytania zestawie kolumn i porządku sortowania.

Intensywna kompresja

Intensywna kompresja – tabele zajmują nawet 90% mniej miejsca. Nowatorski mechanizm realizowania zapytań pracuje bezpośrednio na skompresowanych danych, co oznacza, że do przetworzenia skompresowanej tabeli potrzeba mniej cykli procesora.

Niezbędne mechanizmy dla zabezpieczenia

Wbudowane narzędzie do projektowania hurtowni danych zapewnia niezbędne mechanizmy dla zabezpieczenia (redundancji) danych, tak aby awaria nie powodowała zakłócenia pracy całego systemu. Takie podejście pozwala uniknąć pogorszenia wydajności bazy danych.

Kontakt z ekspertem

+48
Szukaj

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu odpowiedzi na przesłane zapytanie oraz przedstawienia oferty marketingowej BI Insight S.A. Pełna treść Klauzuli Informacyjnej.

    Wyślij wiadomość